RSS
 

Wojna totalna – już niebawem….

18 lip

homefront_korean_war-wallpaper-1024x1024Ludzkość nie może żyć bez wojny, zabijania i prześladowania. W naszej naturze jest wpisane niszczenie wszystkiego co nas otacza. Dlatego świat od zarania dziejów pogrążony jest w ciągłym konflikcie albo w regionalnym albo w totalnym. Wystarczy prześledzić parę okresów historycznych by przekonać się, że historia lubi się powtarzać.
Dziś żyjemy w kraju w którym większość obywateli nie pamięta wojny, nie doświadczyła wynaturzeń ludzkich spowodowanych obrazem zabijania i chęci przeżycia. Dziś żyjemy w kraju, w którym pozornie czujemy się bezpieczni.
Nie ma praktycznie stulecia w ostatnich kilkuset lat, w których człowiek nie toczyłby wojny totalnej, a więc takiej która wciąga w swe szpony więcej niż 3 kraje.

Wystarczy przytoczyć tu ubiegłe stulecie, w którym mieliśmy je aż dwie.

Kto wywołuje wojny?

Wojny wywołują mali ludzie, którym zdaje się że są wielcy.

Początek XX wieku naszpikowany był „żelaznymi” autorytetami, którym przyświecał tylko jeden cel – znacjonalizować państwo.
Przyjrzyjmy się paru wybranym przeze mnie osobom:

Mustafa Kemal Atatürk
Był on tureckim politykiem, wojskowym oraz współtwórcą i pierwszym prezydentem Republiki Turcji. Zastał on Turcję islamską i azjatycką a zostawił świecką i europejską. Prezydent Kemal energicznie zaczął zaprowadzać w Turcji nowe porządki oparte na zachodnich wzorcach – nie tylko obalił sułtana, przeniósł stolicę ze Stambułu do prowincjonalnej Ankary, ale też podniósł rękę na islam od zawsze związany z państwem. Nie ma dziś praktycznie miasta, w którym nie byłoby po parę jego pomników. Jednym słowem Atatürk to swoisty ojciec wszystkich Tuków.
Co się dzieje w Turcji dziś?
Dziś Prezydentem Turcji jest Recep Tayyip Erdogan. Człowiek, który ukończył religijną szkołę i chce powrotu Kalifatu. To on wprowadził prohibicję w stambulskich barach, oddzielne plaże dla kobiet i mężczyzn, a także oddzielne autobusy szkolne dla chłopców i dziewczynek. Erdogan to autokrata, najdobitniejszym przykładem tego było brutalne stłumienie protestów w parku Gezi lub ślub jego córki, kiedy bezpardonowo kazał zatrzymać ruch samochodowy na ulicach Stambułu, traktując miasto jak swoją własność. Jednym słowem dąży on do tego by Turcja stała się znowu państwem wyznaniowym.

Józef Piłsudski.
Polski działacz społeczny i niepodległościowy, żołnierz, socjalista, polityk, mąż stanu trzymający twardą ręką ster kraju. Wydał dekret wprowadzający 8-godzinny dzień i 46-godzinny tydzień pracy, zniósł dotychczas obowiązujący zakaz głosowania dla kobiet. W roku 1926 dokonał udanego zamachu stanu i po dziś dzień nie został rozliczony z jego ofiar. Wybaczono mu wszystko gdy podczas Bitwy Warszawskiej pokonał Bolszewików. Uznawany za bohatera Polski.
A co się dzieje w Polsce dziś?
Dziś Polską rządzi mała, zawistna i chcąca wszystko rozpierdolić mała kreatura. Zasłania się za swoimi marionetkami w osobie Prezydenta i Premiera pozornie pozbywając się odpowiedzialności za wydawane im rozkazy. Ma aspiracje stać się wielką postacią, która najchętniej wprowadziłaby w Polsce państwo wyznaniowe. Osoba ta sukcesywnie dąży do mentalnego umocnienia swojej pozycji w umysłach wyborców fałszując historię, cenzurując przekazy medialne i przeinaczając fakty. Nikt od bardzo wielu lat tak nie podzielił społeczeństwa jak on. Wszystko co robi ta miernota, uważa że robi na chwałę Polski a tak naprawdę pogrążą mój kraj w odmętach swojej psychicznej choroby.

Józef Stalin.
Był dożywotnim dyktatorem Związku Radzieckiego, posiadającym nieograniczoną władzę. Jako metodę rządzenia stosował masowy, państwowy wewnętrzny i zewnętrzny terror. Nikt nie był w stanie na naszym kontynencie przeciwstawić się ZSRR fizycznie i psychicznie. Kreował się na wodza narodu, co objawiało się ogromnym wpływem na życie społeczne i kulturalne.
A co się dzieje w Rosji dziś?
Dziś Rosją rządzi wszechpotężny Wladimir Putin, który jak wiadomo jest najbogatszym człowiekiem na świecie mającym w dupie politykę zagraniczną swojego kraju. Putin jest chory na władzę, dlatego jeszcze przed podporządkowaniem sobie praktycznie wszystkich urzędów w państwie do życia politycznego wprowadził swoją marionetkę – Dmitrija Miedwiediewa. Putin dokonał zawłaszczenia Krymu i do dziś dnia śmieje się na sankcje nałożone na niego przez UE.

Dziś budzą się do życia autorytety, które idealnie wpisują się w czasy początku XX wieku. (Hiter, Mussolini, Ataturk, Piłsudski, Stalin). Wydaje im się, że mają jedyną i słuszną koncepcję rozwoju i ocalenia swojego państwa. Oczywiście nikt w tym działaniu nie może im przeszkadzać, dlatego należy pozbyć się opozycji, zlikwidować instytucje Trybunału Konstytucyjnego oraz podporządkować sobie sądy. Tylko wówczas wprowadzane autorytarne reformy zagwarantują sukces i przetrwanie wodza na długie lata.
Na pewno do takich osób, chcących rządzić autorytarnie dziś należy zaliczyć Kaczyńskiego, Orbana, Erdogana i Putina. Osoby te zrobią praktycznie wszystko i posuną się praktycznie do wszystkiego by tylko jak najdłużej utrzymać się przy władzy.

Europa dziś to wielka bomba, która napełnia się właśnie prochem.

Wielka Brytania wycofuje się z Unii Europejskiej nie bez powodu. Podczas wojny totalnej lepiej bronić tylko swych granic aniżeli całej unijnej społeczności. Tylko patrzeć jak w ślady Wielkiej Brytanii pójdą kolejne państwa. Im szybciej będzie to następować, tym szybciej będzie koniec względnego pokoju w Europie. Zacznie się wówczas wojna.
Hipotetycznie zakładając, że wybuchnie – będzie to wojna totalna pomiędzy dwoma kontynentami.
Świat dopadnie wówczas to co nie uniknione i co jakiś czas ludzkości potrzebne.

Małe osoby, które wywołają tę wojnę same w niej uczestniczyć nie będą. Wyślą na nią twoje dzieci.

 

Tags: , ,

Dodaj komentarz